Związek Górnośląski

ul. Pawła Stalmacha 17

40-058 Katowice

tel./faks: 32 251 27 25

biuro@zg.org.pl

Biuro Zarządu Głównego
czynne w godz. 9.30 - 13.30

kliknij po więcej informacji

Zapraszamy do polubienia nas:)


Polecamy strony internetowe

naszych Kół i Bractw:

KOŁO BOGUCICE

KOŁO BRZEZINKA

KOŁO BYKOWINA

KOŁO HALEMBA

KOŁO PIEKARY ŚLĄSKIE

KOŁO WEŁNOWIEC-JÓZEFOWIEC

KOŁO TYCHY

BRACTWO GWARKÓW

BRACTWO OŚWIATOWE

BRACTWO PIELGRZYMKOWE


AktualnościO nasKoła i BractwaImprezyI Światowy Zjazd ŚlązakówPublikacjeVideoGalerieLinki
Zdjęcia z Kongresu PDF Drukuj Email
wtorek, 18 marca 2014 21:01

Aby obejrzeć zdjęcia z Kongresu kliknij na poniższy link. Autorami są: Gerard Sacherski z koła Mysłowice Janów Miejski oraz Marek Markefka z Koła Piekary Śląskie


ZDJĘCIA

 
Jesteśmy na Facebooku! PDF Drukuj Email
wtorek, 18 marca 2014 02:28

Od dwóch dni Związek Górnośląski posiada swój profil w najpopularniejszym portalu społecznościowym, czyli na Facebooku.

 

Nasz profil polubiło już ponad 140 osób. Serdecznie zapraszamy wszystkich internautów do odwiedzenia strony www.facebook.com/zwiazekgornoslaski.

 
Stanowisko w sprawie rejestracji SONŚ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 marca 2014 22:02

Stanowisko Zarządu Głównego w sprawie decyzji Sądu Okręgowego w Opolu z dnia 7 marca 2014 roku dotyczącej rejestracji Stowarzyszenia Osób Narodowości Śląskiej

Więcej…
 
Ukonstytuował się Zarząd Główny Związku Górnośląskiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 marca 2014 21:33

Dziś na swoim pierwszym posiedzeniu zebrał się wybrany w sobotę nowy Zarząd Główny Związku Górnośląskiego. Posiedzeniu przewodniczył prezes Marek Sobczyk. Członkowie zarządu wybrali spośród swojego grona wiceprezesów, sekretarza i skarbnika.


Wiceprezesami Zarządu Głównego zostali: Grzegorz Franki z Koła Katowice-Śródmieście oraz Jan Michalik z Koła Chorzów - Królewska Huta. W prezydium znaleźli się również: Katarzyna Nowak z Koła Łaziska Średnie i Bractwa Artystycznego jako sekretarz i Andrzej Stania z Koła Ruda Śląska - Wirek Bielszowice Czarny Las jako skarbnik.

Więcej…
 
Sprawozdanie z Kongresu PDF Drukuj Email
sobota, 15 marca 2014 20:27

165 delegatów zjechało do Katowic by uczestniczyć w najważniejszym wydarzeniu w życiu Związku Górnośląskiego w tej kadencji, VIII Kongresie.

Więcej…
 
Przekaż 1 procent podatku PDF Drukuj Email
niedziela, 23 lutego 2014 17:16

Rozpoczął się okres, kiedy wypełniamy deklaracje podatkowe PIT. Poniżej informacje, w jaki sposób i na jaki cel można przekazać swój 1 procent podatku

 

Więcej…
 
Kongres PDF Drukuj Email
wtorek, 04 marca 2014 21:39

Ramowy program Kongresu Związku Górnośląskiego


Więcej…
 
Konkurs "gryfny godki" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 marca 2014 21:29

W imieniu Zarządu Koła Związku Górnośląskiego w Piekarach Śląskich serdecznie zapraszam do udziału w III Konkursie Gryfny Godki, który przygotowujemy we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich. Szczegóły zapisane są w regulaminie, który wysyłam w załączniku.

Więcej…
 
Pomoc Ukrainie PDF Drukuj Email
sobota, 22 lutego 2014 19:46

Zakon Maltański jako jeden z pierwszych organizuje pomoc medyczną i humanitarną dla osób poszkodowanych w czasie protestów opozycji demokratycznej na Ukrainie.

Więcej…
 
Kondolencje PDF Drukuj Email
czwartek, 20 lutego 2014 20:18

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Dietera Przewdzinga, wieloletniego i zasłużonego burmistrza Zdzieszowic. Co roku spotykaliśmy się w Kamieniu  Śląskim, gdzie w połowie sierpnia, wspólnie czciliśmy pamięć św. Jacka Odrowąża. Pogrążeni w smutku prosimy naszych patronów św. Jacka i św. Jadwigę o wstawiennictwo do Bożego Miłosierdzia za naszego Brata, Jego rodzinę i bliskich oraz nas, byśmy pamiętali o dobru jakie czynił i godnie je kontynuowali.

Więcej…
 
Stop dyktaturze mniejszości PDF Drukuj Email
czwartek, 06 lutego 2014 21:50

Jako osoby wierzące nie możemy milczeć w sprawach ważnych dla dobra naszych rodzin i nas samych. Ostatnie lata to istna lawina ataków środowisk lewackich na rzeczy i sprawy dla nas drogie a będące decydującymi dla przyszłości: naszej Ojczyzny, naszych rodzin, dzieci, wnuków, dla jakości życia i stosunków międzyludzkich. I dobrze się dzieje, że jako członkowie Zwiazku angażujemy się w wyrażanie swoich opinii w tych kwestiach. Nasz udział w wielu tego typu akcjach jak również zaangażowanie Związku Górnośląskiego w Marszu dla Życia i Rodziny zostały dostrzeżone. Otrzymaliśmy niedawno informację z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny odnośnie akcji „Stop dyktaturze mniejszości”. Poniżej treść listu

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 18

Najnowsze artykuły
Obrazek z galerii
Najczęściej czytane
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj9
Wczoraj11
W tygodniu143
W miesiącu554
Wszystkie591330
© Związek Górnośląski