Związek Górnośląski

ul. Pawła Stalmacha 17

40-058 Katowice

tel./faks: 32 251 27 25

biuro@zg.org.pl

Biuro Zarządu Głównego
czynne w godz. 9.30 - 13.30

kliknij po więcej informacji

Zapraszamy do polubienia nas:)


Polecamy strony internetowe

naszych Kół i Bractw:

KOŁO BOGUCICE

KOŁO BRZEZINKA

KOŁO BYKOWINA

KOŁO HALEMBA

KOŁO PIEKARY ŚLĄSKIE

KOŁO WEŁNOWIEC-JÓZEFOWIEC

KOŁO TYCHY

BRACTWO GWARKÓW

BRACTWO OŚWIATOWE

BRACTWO PIELGRZYMKOWE


AktualnościO nasKoła i BractwaImprezyI Światowy Zjazd ŚlązakówPublikacjeVideoGalerieLinki
U Świętego Jacka Odrowąża w Krakowie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 grudnia 2013 01:15

W sobotę 21 grudnia Bractwo Pielgrzymkowe tradycyjnie zakończyło sezon wyjazdów do grobu Patrona Związku Górnośląskiego i Metropolii Górnośląskiej który znajduje się u Ojców Dominikanów w Krakowie. Aby przeczytać relację z pielgrzymki kliknij na poniższy link

PIELGRZYMKA

 
100-lecie chóru mieszanego "Ogniwo" z Katowic PDF Drukuj Email
niedziela, 15 grudnia 2013 20:23

"Bóg obdarzył was najlepszym z instrumentów, jakim jest ludzki głos. To tym instrumentem niesiecie radość tym, którzy was słuchają ale również samym sobie” powiedział składając członkom chóru mieszanego „Ogniwo” z Katowic życzenia z okazji 100-lecia istnienia chóru Prezydent Mysłowic i jednocześnie członek Związku Górnośląskiego Koła Brzezinka (w przeszłości również członek Zarządu Głównego Związku) Edward Lasok.

Więcej…
 
Zakończenie roku Kardynała Augusta Hlonda PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2013 08:29

Katowicki kościół pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła, pierwsza katedra naszej diecezji był w minioną niedzielę świadkiem podniosłej uroczystości – zakończenia roku Kardynała Augusta Hlonda. Rok 2013 poświęcony postaci Wielkiego Mysłowiczanina i Wielkiego Ślązaka został ustanowiony jednogłośnie przez sejmik województwa śląskiego.

Więcej…
 
"Gość oczekiwany" w cieszyńskim teatrze PDF Drukuj Email
niedziela, 17 listopada 2013 23:06

W niedzielę 17 listopada pięć osób z koła Świętochłowice, dwie z Koła Bogucice oraz 30 z Bractwa Pielgrzymkowego uczestniczyło w spektaklu "Gość oczekiwany" wg powieści Zofii Kossak-Szczuckiej. Powieść posłużyła młodemu wikaremu z parafii w Niegowici Karolowi Wojtyle do napisania scenariusza spektaklu teatralnego. Sztukę wystawia od lat amatorski zespół teatralny z parafii p.w Św. Elżbiety Węgierskiej w Cieszynie. Szefową i głównym animatorem grupy jest od początku Siostra Jadwiga Wyrozumska, Elżbietanka. W roku 2002 otrzymała ona Nagrodę im. Wojciecha Korfantego.

 

Więcej…
 
Obchody Święta Niepodległości PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 listopada 2013 18:51

Związek Górnośląski włączył się w obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Aby przeczytać i obejrzeć jak przebiegały uroczystości w Mysłowicach kliknij na poniższy link


Święto Niepodległości w Mysłowicach

 
Ważne - godziny pracy biura Związku oraz księgowość PDF Drukuj Email
sobota, 12 października 2013 15:54

Informujemy, że od 1 listopada dokumentację księgową Związku będzie prowadziło Biuro Rachunkowe. W związku z tym istnieje terminowa konieczność przekazywania dokumentów rachunkowych (faktur, rachunków).   Szczegółowe informacje w tym zakresie otrzymają Prezesi Kół i Bractw pocztą elektroniczną.

 

Więcej…
 
Bal Związku Górnośląskiego PDF Drukuj Email
czwartek, 24 października 2013 20:17

Tradycyjnie jak co roku Związek Górnośląski organizuje bal karnawałowy. W poniższych linkach zaproszenie oraz program balu


Zaproszenie

 

Program

 
Film z Parady Korfantego PDF Drukuj Email
czwartek, 24 października 2013 20:01

Jest dostępny trzynasto minutowy film z Parady Korfantego - uroczystości z okazji 140 rocznicy urodzin Patrona Związku Górnośląskiego, Wielkiego Ślązaka i Polaka. Aby obejrzeć film kliknij na poniższy link


Parada Korfantego

 
XVI rocznica Bractwa Pielgrzymkowego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 20:47

W niedzielę 20 października członkowie Bractwa Pielgrzymkowego oraz zaproszeni goście ze Związku Podhalan i Kół Związku Górnośląskiego świętowali na Kosztowach XVI rocznicę powstania Bractwa.

Więcej…
 
Uroczystość w Turzy Śląskiej PDF Drukuj Email
wtorek, 15 października 2013 22:49

Dobra pogoda, taka sama frekwencja, dziesięć sztandarów związkowych, trzy które przyjechały z Beskidu Żywieckiego i Śląskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Do tego obecność marszałka województwa, samorządowców a także kapelanów Związku Górnośląskiego i Związku Podhalan oraz udana impreza integracyjna na sali klubu sportowego. Czegóż więcej chcieć.

Więcej…
 
Rodzina Górnośląska – XII edycja – 21.09.2013 r. PDF Drukuj Email
sobota, 21 września 2013 20:14

Po raz pierwszy w historii „Rodziny Górnośląskiej” parking przy Domu Pielgrzyma świecił pustkami. Na Górę Świętej Anny przyjechały raptem dwa autokary – jeden przywiózł pielgrzymów Bractwa Pielgrzymkowego, drugi członków Koła Łagiewniki. Inni członkowie Związku dojechali busikami bądź samochodami prywatnymi. Kiedy przypomnę sobie pierwsze edycje, kiedy nie było gdzie zaparkować to aż żal duszę ściska. Ale ci co nie przyjechali, mogą żałować.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 18

Najnowsze artykuły
Obrazek z galerii
Najczęściej czytane
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj9
Wczoraj11
W tygodniu143
W miesiącu554
Wszystkie591330
© Związek Górnośląski