25 lat Koła Katowice-Południe i Koła Halemba PDF Drukuj Email
niedziela, 13 września 2015 21:37

W miniony weekend Związek Górnośląski świętował 25-lecie dwóch swoich jednostek terenowych. W sobotę miał miejsce srebrny jubileusz Koła Halemba, a w niedzielę Koła Katowice-Południe.

Urodzinowe uroczystości rozpoczęły się w sobotę mszą świętą w parafii pw. Matki Boskie Różańcowej w Halembie, w której wzięli udział członkowie halembskiego koła Związku Górnośląskiego z Prezesem Adamem Wieczorkiem na czele, Prezydent Rudy Śląskiej Grażyną Dziedzic oraz zaproszonymi gośćmi. Władze Związku Górnośląskiego reprezentowali członkowie Zarządu Głównego, Jakub Wyciślik i Andrzej Malisz.

Członkowie Koła Katowice-Południe wraz ze swoimi gośćmi świętowali zaś w niedzielę. Uroczystości także rozpoczęli od udziału we mszy świętej, która odprawiona została w kościele Św. Piotra i Pawła w Katowicach. Wiceprezes Związku Górnośląskiego dr Łucja Staniczkowa przekazała na ręce szefa Koła Wojciecha Borońskiego list gratulacyjny od Prezesa Związku.

100 lat dla obu Jubilatów!