Strona główna Imprezy
Informacje ogólne PDF Drukuj Email
Początkowo organizowane przez Związek Górnośląski ŚLĄSKIE GODY były turniejem RODZIN WIELOPOKOLENIOWYCH mocno zakorzenionych w górnośląskiej tradycji chrześcijańskiej. Z czasem wykształcił się zwyczaj odprawiania podczas ŚLĄSKICH GODÓW uroczystej mszy świętej w kościółku pw. Józefa Robotnika w chorzowskim Górnośląskim Parku Etnograficznym, której towarzyszył ODPUST ŚLĄSKI (rozumiany jako przegląd folkloru, rękodzieła, twórców regionalnych, wydawnictw itp.). W roku bieżącym pragniemy tym zwyczajem, którego głównym adresatem są górnośląskie rodziny, ogarnąć cały region oraz uzupełnić go o element popularno-naukowy w postaci konferencji lub okolicznościowych wydawnictw Związku Górnośląskiego.