Laureaci naszych konkursów odwiedzili stolicę PDF Drukuj Email
środa, 16 kwietnia 2014 11:36

Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego jest inicjatorem i organizatorem wielu przedsięwzięć dedykowanych młodzieży. Wśród nich najważniejsze to: Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku, Śląski Turniej Debat Oksfordzkich, Bytomskie Debaty Gimnazjalistów i Tydzień Kultury Śląskiej.

Wczoraj (15 kwietnia br.) laureaci tych i innych konkursów oraz organizatorzy Tygodnia Kultury Śląskiej wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili Warszawę.

Uczestnicy wycieczki zorganizowanej przez Prezes Bractwa Oświatowego dr Łucję Staniczkową i Wiceprezesa Sławomira Jarzynę odwiedzili Sejm, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz siedzibę Rzecznika Praw Obywatelskich.

W parlamencie młodzież spotkała się z Panem Posłem Henrykiem Siedlaczkiem - regionalistą z Rud k. Raciborza. Poseł Siedlaczek wcielił się w rolę przewodnika po Sejmie.

Następnie wycieczka udała się na spotkanie z Panią Premier Elżbietą Bieńkowską - szefową Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Ostatnim punktem programu była wizyta u Rzecznika Praw Obywatelskich - Pani prof. Ireny Lipowicz, która gości z Górnego Śląska podjęła warszawskimi kreplami:)