15 września otwarcie Domu Śląskiego PDF Drukuj Email
czwartek, 28 sierpnia 2014 00:07

Dom Śląski - najnowszy projekt Związku Górnośląskiego - otwarty zostanie uroczyście 15 września br. Dzień otwarcia Domu Śląskiego będzie też dniem wernisażu wystawy poświęconej bohaterowi trzech narodów. Już dziś zapraszamy serdecznie na Stalmacha 17.

Na pomysł utworzenia Domu Śląskiego wpadła dr Łucja Staniczkowa - wiceprezes Zarządu Głównego i prezes Bractwa Oświatowego. Dom będzie miejscem spotkań, rozmów, wystaw i kameralnych koncertów, a przede wszystkim będzie domem otwartym nie tylko dla wszystkich członków Związku Górnośląskiego.

Pierwszym wydarzeniem będzie wspólne dzieło Związku Górnośląskiego i Regionalnego Ośrodka Kultury: wystawa w ramach projektu pn. "Henryk Sławik – bohater na każdy czas". Jej wernisaż odbędzie się 15 września o godzinie 18. Wystawa prezentowana będzie do końca 2014 roku.

Serdecznie zapraszamy do Domu Śląskiego!