"Śląsk, w którym chciałbym mieszkać" - zapraszamy młodzież do udziału w konkursie PDF Drukuj Email
środa, 22 października 2014 20:58

Związek Górnośląski zaprasza serdecznie młodzież w wieku od 15 do 20 roku życia do udziału w konkursie fotograficznym "Śląsk, w którym chciałbym mieszkać", którego celem jest wzbudzenie zainteresowania problemami Śląska i wyzwolenie kreatywnej aktywności na rzecz pracy dla swojej ziemi, a także rozwijanie uzdolnień i kreatywnej wyobraźni.

Organizatorem konkursu jest Związek Górnośląski, a partnerami Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Technikum Fotograficzne działające w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. E. Abramowskiego w Katowicach.

Konkurs objęty jest patronatem honorowym Posła do Parlamentu Europejskiego Marka Plury, który ufundował nagrodę główną dla zwycięzcy - wycieczkę do Brukseli.

Gazeta Związku Górnośląskiego "Górnoślązak" jest patronem medialnym konkursu.

REGULAMIN konkursu fotograficznego Śląsk, w którym chciałbym mieszkać

Organizator: Związek Górnośląski

Partnerzy: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach i Technikum Fotograficzne w Katowicach (ZSTiO im. Abramowskiego)

Cel Konkursu: wzbudzenie zainteresowania młodzieży problemami Śląska i wyzwolenie jej kreatywnej aktywności na rzecz pracy dla swojej ziemi, a także rozwijanie uzdolnień i kreatywnej wyobraźni.

Adresaci - uczestnicy: młodzież w wieku 15 – 20 lat

Warunki konkursu

1. Zadaniem uczestnika jest sfotografowanie wybranego przez siebie miejsca na Śląsku,  a następnie stworzenie autorskiej wizji tego miejsca poprzez komputerową przeróbkę (grafika komputerowa).

2. Obie prace - przed i po przeróbce - należy dostarczyć w wersji elektronicznej.

3. W zgłoszeniu uczestnik podaje adres sfotografowanego miejsca.

4. W przypadku wykorzystania w przeróbce komputerowej obcych fotografii należy podać autora i źródło.

5. Pracę należy dostarczyć w wersji elektronicznej - rozmiar nie mniejszy niż 15x20cm, 300dpi (2400x1800 pikseli). Pendrive dostarcza organizator.

6. Dopuszcza się przeróbkę zdjęć tradycyjnymi metodami plastycznymi, jednakże prace takie nie wezmą udziału w konkursie, ale mogą znaleźć się w publikacji.

Warsztaty

1. Uczestnik ma prawo do udziału w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów w dniu 3 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im..E. Abramowskiego w Katowicach, ul. Harcerzy Września 1939r. nr 2.

2. Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach należy przesłać drogą mailowa: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 31 października 2014 r.

Nagrody:

1. Wycieczka do Brukseli, która zrealizowana zostanie w lipcu 2014 roku dla zwycięzcy.

2. Publikacja pracy zwycięzcy i osób wyróżnionych w specjalnym wydawnictwie

3. Bony prezentowe dla zwycięzcy i osób wyróżnionych.

Jury:

Przedstawiciele organizatora, partnerów, patronów i inne osoby zaproszone przez organizatora.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie zwycięzcy i osób wyróżnionych: do dnia 31 grudnia 2014 roku.

Wszelkie sprawy nieuregulowane rozstrzyga organizator.