Związek Górnośląski

ul. Pawła Stalmacha 17

40-058 Katowice

tel./faks: 32 251 27 25

biuro@zg.org.pl

Biuro Zarządu Głównego
czynne w godz. 9.30 - 13.30

kliknij po więcej informacji

Zapraszamy do polubienia nas:)


Polecamy strony internetowe

naszych Kół i Bractw:

KOŁO BOGUCICE

KOŁO BRZEZINKA

KOŁO BYKOWINA

KOŁO HALEMBA

KOŁO PIEKARY ŚLĄSKIE

KOŁO WEŁNOWIEC-JÓZEFOWIEC

KOŁO TYCHY

BRACTWO GWARKÓW

BRACTWO OŚWIATOWE

BRACTWO PIELGRZYMKOWE


AktualnościO nasKoła i BractwaImprezyI Światowy Zjazd ŚlązakówPublikacjeVideoGalerieLinki
Strona główna
Stanowisko Związku Górnośląskiego w sprawie sytuacji w górnictwie PDF Drukuj Email
piątek, 16 stycznia 2015 21:46

Związek Górnośląski z ogromnym niepokojem obserwuje wydarzenia eskalujące niepokój w jednym z najważniejszych dla nas obszarów społecznych, w wielu śląskich rodzinach związanych z przemysłem węglowym.


Górnictwo, bo o nim mowa, to nie tylko sposób realizowania aktywności zawodowej, czy prowadzenie działalności gospodarczej. To wielopokoleniowa tradycja przeżywania życia, oryginalna obrzędowość i co najistotniejsze, przejaw najlepszych cech etosu pracy.

Nasz region znalazł się w głębokim kryzysie społecznym, tysiące rodzin zostały postawione w poczucie braku pewnego jutra. Jesteśmy przekonani, iż właściwą perspektywę można uzyskać wyłącznie we współpracy wszystkich stron konfliktu.

Związek Górnośląski stoi po stronie górników i ich rodzin. Apeluje do władz o mądrość i poszanowanie wszystkich wypracowywanych od lat, a niedostrzeganych koncepcji rozwiązania problemów tej branży. Apelujemy o otwarty i konstruktywny dialog. Sposób w jaki razem rozwiążemy obecny kryzys będzie prze przez lata źródłem odwoływania się do sposobu traktowania przez nasze państwo jego obywateli.

Związek Górnośląski, posiadający w swoich szeregach doświadczonych specjalistów w zakresie górnictwa, jest gotów do aktywnego uczestnictwa w misji rozwiązania kryzysu, którego zażegnanie stanowi priorytetowe zadanie dla wszelkich organizacji, którym zależy na stabilnym rozwoju naszego regionu, uwzględniającym oprócz rachunku ekonomicznego czynnik wielopokoleniowej tradycji oraz szacunek dla pracy .

 

 

Szczęść Boże

 

Najnowsze artykuły
Obrazek z galerii
Najczęściej czytane
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj19
Wczoraj14
W tygodniu19
W miesiącu578
Wszystkie591354
© Związek Górnośląski