Związek Górnośląski

ul. Pawła Stalmacha 17

40-058 Katowice

tel./faks: 32 251 27 25

biuro@zg.org.pl

Biuro Zarządu Głównego
czynne w godz. 9.30 - 13.30

kliknij po więcej informacji

Zapraszamy do polubienia nas:)


Polecamy strony internetowe

naszych Kół i Bractw:

KOŁO BOGUCICE

KOŁO BRZEZINKA

KOŁO BYKOWINA

KOŁO HALEMBA

KOŁO PIEKARY ŚLĄSKIE

KOŁO WEŁNOWIEC-JÓZEFOWIEC

KOŁO TYCHY

BRACTWO GWARKÓW

BRACTWO OŚWIATOWE

BRACTWO PIELGRZYMKOWE


AktualnościO nasKoła i BractwaImprezyI Światowy Zjazd ŚlązakówPublikacjeVideoGalerieLinki
Dziś Barbórka PDF Drukuj Email
czwartek, 04 grudnia 2014 11:03

Górniczej Braci życzymy nieustannej opieki

Św. Barbary, bezpiecznego fedrowania i satysfakcji z trudnej, niebezpiecznej i godnej najwyższego szacunku pracy.

Niech żyje nam górniczy stan

Szczęść Wam Boże

 

 
Zmarł Antoni Sowada PDF Drukuj Email
czwartek, 27 listopada 2014 20:14

Z Gorzyc nadeszła smutna wiadomość. W wieku 67 lat zmarł Antoni Sowada. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 29 listopada 2014 roku o godzinie 11.00 w kościele p.w. Św. Anioła Stróża w Gorzycach. Niech spoczywa w pokoju!

Więcej…
 
"Łączymy pokolenia". Zaproszenie na barbórkę 2014 PDF Drukuj Email
środa, 26 listopada 2014 14:15

Telewizja TVS organizuje specjalny koncert z okazji święta górniczego. Głównym celem jest uczczenie Święta Braci Górniczej oraz pielęgnowanie tradycji i kultury związanej z górnictwem na Śląsku. Barbórka, której gospodarzem jest Brać Górnicza, w tym roku upłynie pod hasłem „Łączymy pokolenia”. Organizowany koncert jest kierowany głównie do pracowników kopalń wraz z rodzinami oraz spółek powiązanych z górnictwem ale także do emerytów, rencistów oraz studentów wyższych uczelni na kierunkach górniczych
i wszystkich którzy lubią dobrą zabawę.

Więcej…
 
"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród". 25 lat Koła Gierałtowice PDF Drukuj Email
środa, 26 listopada 2014 14:11

Ta silna ideowo sentencja towarzyszyła uroczystym obchodom 25-lecia powstania Koła Związku Górnośląskiego w Gierałtowicach .
W sobotnie popołudnie 22 listopada 2014 r. Sala Sesyjna Urzędu Gminy Gierałtowice zapełniła się osobami, pragnącymi wspólnie świętować ten doniosły, srebrny jubileusz. Wśród nich byli m.in. Wójt Gminy Gierałtowice p.Joachim Bargiel, Proboszcz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej ks. Marek Sówka, Prezes Związku Górnośląskiego p. Marek Sobczyk, zaprzyjaźnieni prezesi kół Związku Górnośląskiego w Zabrzu oraz Turzy Śląskiej, przedstawiciele oświaty oraz wielu innych znamienitych gości.

Więcej…
 
Bal Karnawałowy ZG 17 stycznia! PDF Drukuj Email
środa, 26 listopada 2014 13:18

Serdecznie zapraszamy na VII BAL KARNAWAŁOWY Związku Górnośląskiego, który odbędzie się 17 stycznia 2015 roku w Starochorzowskim Dom Kultury, czyli w Chorzowie Starym na Krojcoku. Honorowy patronat nad imprezą sprawują: Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura i Poseł na Sejm RP Jan Rymełka. Serdecznie zapraszamy!

Więcej…
 
Konwent Prezesów PDF Drukuj Email
wtorek, 18 listopada 2014 10:15

Konwent Prezesów przeniesiony został na dzień 28 listopada godzina 17:00. Wiadomość o zmianie została wysłana wcześniej na adresy e-mailowe Kół i Bractw. Za utrudnienia związane ze zmianą terminu przepraszamy

 
Koło Bogucice świętowało swoje 25-lecie! PDF Drukuj Email
czwartek, 06 listopada 2014 21:47

Dziś w Katowicach-Bogucicach świętowaliśmy 25-lecie działalności tamtejszego Koła Związku Górnośląskiego. Była piękna uroczystość z tej okazji. Gratulacje dla Was w Bogucicach!

Więcej…
 
Porozumienie w sprawie Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku PDF Drukuj Email
środa, 05 listopada 2014 21:00
Fot. Dawid Fik

We wtorek, 4 listopada br., w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego zostało podpisane Porozumienie pomiędzy Prorektorem ds. Kształcenia Uniwersytetu Śląskiego dr. hab. prof. UŚ Ryszardem Koziołkiem, Dyrektorem Biblioteki Śląskiej prof. zw. dr hab. Janem Malicki i Prezesem Związku Górnośląskiego Markiem Sobczykiem w sprawie współorganizacji Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku.

Więcej…
 
17 lat Bractwa Pielgrzymkowego PDF Drukuj Email
niedziela, 26 października 2014 21:09

XVII rocznica Bractwa Pielgrzymkowego

Miało być radośnie i z pompą: przemarsz z kościoła na salę bankietową orszaku składającego się z pocztów sztandarowych, konnych bryczek z zaproszonymi gośćmi, orkiestry oraz setki członków Bractwa Pielgrzymkowego Związku Górnośląskiego. Śmierć Skarbniczki Ireny Długajczyk a potem dwie katastrofy – na kopalni Mysłowice Wesoła oraz w Katowicach spowodowały, że uroczystość siedemnastej rocznicy powstania Bractwa Pielgrzymkowego odbywała się w atmosferze zadumy i refleksji nad kruchością ludzkiego życia.

Więcej…
 
Tref ze ślōnskōm fraszkōm PDF Drukuj Email
piątek, 24 października 2014 07:56

Zapraszamy zainteresowanych na spotkanie ze śląską fraszką, które poprowadzi członek halembskiego Koła Związku Górnośląskiego – Bronisław Wątroba. Prezentowane będą śląskie fraszki i humorystyczne wiersze publikowane w różnorodnych tomikach poetyckich.

Więcej…
 
Koło ZG w Suszcu ma już 25 lat! PDF Drukuj Email
piątek, 24 października 2014 07:36

Konferencja dla uczczenia 25-lecia Koła Związku Górnośląskiego Suszcu została zorganizowana 17 października w ramach Suszeckiej Jesieni Kulturalnej. Patronatem konferencję objęli: ks. abp Wojciech Polak - Metropolita Gnieźnieński Prymas Polski, ks. abp Wiktor Skworc - Metropolita Górnośląski, Mirosław Sekuła - Marszałek Województwa Śląskiego i Paweł Sadza - Starosta Powiatu Pszczyńskiego.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 18

Najnowsze artykuły
Obrazek z galerii
Najczęściej czytane
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj19
Wczoraj14
W tygodniu19
W miesiącu578
Wszystkie591354
© Związek Górnośląski