Związek Górnośląski

ul. Pawła Stalmacha 17

40-058 Katowice

tel./faks: 32 251 27 25

biuro@zg.org.pl

Biuro Zarządu Głównego
czynne w godz. 9.30 - 13.30

kliknij po więcej informacji

Zapraszamy do polubienia nas:)


Polecamy strony internetowe

naszych Kół i Bractw:

KOŁO BOGUCICE

KOŁO BRZEZINKA

KOŁO BYKOWINA

KOŁO HALEMBA

KOŁO PIEKARY ŚLĄSKIE

KOŁO WEŁNOWIEC-JÓZEFOWIEC

KOŁO TYCHY

BRACTWO GWARKÓW

BRACTWO OŚWIATOWE

BRACTWO PIELGRZYMKOWE


AktualnościO nasKoła i BractwaImprezyI Światowy Zjazd ŚlązakówPublikacjeVideoGalerieLinki
"Śląsk, w którym chciałbym mieszkać" - zapraszamy młodzież do udziału w konkursie PDF Drukuj Email
środa, 22 października 2014 20:58

Związek Górnośląski zaprasza serdecznie młodzież w wieku od 15 do 20 roku życia do udziału w konkursie fotograficznym "Śląsk, w którym chciałbym mieszkać", którego celem jest wzbudzenie zainteresowania problemami Śląska i wyzwolenie kreatywnej aktywności na rzecz pracy dla swojej ziemi, a także rozwijanie uzdolnień i kreatywnej wyobraźni.

Więcej…
 
IV Olimpiada Wiedzy o Górnym Śląsku rozpoczęta! PDF Drukuj Email
środa, 22 października 2014 20:45

GÓRNOŚLĄSKIE KRAJOBRAZY KULTUROWE – pod takim hasłem przewodnim przebiega czwarta edycja Olimpiady. W tym roku zgłosiło się 186 uczestników z czterdziestu szkół. Etap szkolny odbył się w minioną środę, 15 października. 102 uczestników rozpocznie teraz pisanie pracy, a z końcem marca odbędzie się finał olimpiady, podczas którego uczestnicy rozwiążą test interdyscyplinarny, a potem przedstawią prezentację multimedialną swojej pracy i odpowiedzą na pytania Komisji.

 

Więcej…
 
Łączymy się w bólu z rodzinami poległych górników PDF Drukuj Email
sobota, 18 października 2014 22:13

Związek Górnośląski łączy się w bólu z rodzinami górników, którzy zginęli w wyniku wypadku w kopalni "Mysłowice-Wesoła". Składamy szczere i głębokie wyrazy współczucia rodzinom oraz bliskim ofiar tej tragedii.

Ciężka praca na kopalni, wpisana w klimat Górnego Śląska, niesie ze sobą oprócz wielkiego szacunku, szereg niebezpieczeństw, którym każdego dnia stawiają czoło, pracujący w niejednokrotnie ekstremalnie trudnych warunkach górnicy.

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy tych, którzy ponieśli najwyższą ofiarę realizując tak trudny zawód.

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych. W naszej pamięci pozostaniecie na zawsze.

Zapewniamy o pamięci w naszych myślach i modlitwach.

 

 
Turza Śląska PDF Drukuj Email
sobota, 18 października 2014 18:21

18 października br. w Turzy Śląskiej odbyło się II Spotkanie Mieszkańców Województwa Śląskiego i Ziem Górnośląskich, które zorganizowane zostało przez tamtejsze Koło Związku Górnośląskiego. Było super!

Więcej…
 
Tu, gdzie nasz dom PDF Drukuj Email
środa, 01 października 2014 07:59

Koło Związku Górnośląskiego w Turzy Śląskiej zaprasza na sobotę, 18 października br., na kolejne spotkanie mieszkańców województwa śląskiego i ziem górnośląskich, które ma miejsce w roku ważnych dla naszej Ojczyzny rocznic i wydarzeń. Wspomnimy je w modlitwie i zadumie, pamięcią przywołując dramat tamtych dni i ludzi w nim uczestniczących. Podziękujemy im i tym, co niezłomnie i z wiarą dążyli do zmian jakie miały miejsce w Polsce 25 lat temu. Członkom „Solidarności”, ugrupowań i stowarzyszeń o obliczu chrześcijańskim i demokratycznym, Komitetów Obywatelskich. Wtedy też powstał Związek Górnośląski.

Więcej…
 
Świętowaliśmy 25-lecie Związku Górnośląskiego PDF Drukuj Email
niedziela, 21 września 2014 20:04

XIII edycja Rodziny Górnośląskiej na Górze Świętej Anny już za nami. W sobotę było nas prawie 1000 osób. Pokazaliśmy, że Związek Górnośląski żyje, ma się coraz lepiej i dzięki mozolnym wysiłkom nowego Zarządu Głównego zaczyna odzyskiwać pozycję, do której jest predysponowany. Nie można było wymarzyć sobie lepszego miejsca dla świętowania srebrnych godów naszej organizacji - to przecież tu odbył się I Kongres Związku Górnośląskiego.

 

Więcej…
 
Rodzina Górnośląska spotkała się u Św. Anny PDF Drukuj Email
sobota, 20 września 2014 19:26

Fot. Marta Jura

XIII edycja Rodziny Górnośląskiej na Górze Świętej Anny już za nami. Było nas prawie 1000 osób. Pokazaliśmy, że Związek Górnośląski żyje, ma się dobrze i znowu rozkwita.


Wkrótce opublikujemy relację z tego wydarzenia, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Jacka Pytla: Zdjęcia - kliknij

 

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu fejsbukowym: Facebook.com/zwiazekgornoslaski

 
Rodzina Górnoślaska w sobotę na Górze Św. Anny PDF Drukuj Email
piątek, 19 września 2014 16:37

W sobotę, 20 września br., po raz kolejny na Górze Świętej Anny spotka się Rodzina Górnośląska. Zapraszamy wszystkich na to radosne spotkanie!

Więcej…
 
Bractwo Osób Niepełnosprawnych zaprasza na wystawę do Teatru Śląskiego PDF Drukuj Email
środa, 17 września 2014 20:55

Bractwo Osób Niepełnosprawnych Związku Górnośląskiego serdecznie zaprasza wszystkich członków, sympatyków i przyjaciół naszego stowarzyszenia na wystawę "Nasz powiART". Wystawa zorganizowana została w Teatrze Śląskim w Katowicach, a jej wernisaż odbył się 11 września br.

Więcej…
 
Dom Śląski otwarty! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 września 2014 21:13

15 września 2014 roku przejdzie do historii Związku Górnośląskiego jako dzień, w którym otwarty został Dom Śląski. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Na Stalmacha 17 zebrało się ponad 100 gości, na czele z Metropolitą Górnośląskim Abp. Wiktorem Skworcem i Marszałkiem Województwa Śląskiego Mirosławem Sekułą.

Więcej…
 
15 września otwarcie Domu Śląskiego PDF Drukuj Email
czwartek, 28 sierpnia 2014 00:07

Dom Śląski - najnowszy projekt Związku Górnośląskiego - otwarty zostanie uroczyście 15 września br. Dzień otwarcia Domu Śląskiego będzie też dniem wernisażu wystawy poświęconej bohaterowi trzech narodów. Już dziś zapraszamy serdecznie na Stalmacha 17.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 18

Najnowsze artykuły
Obrazek z galerii
Najczęściej czytane
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj19
Wczoraj14
W tygodniu19
W miesiącu578
Wszystkie591354
© Związek Górnośląski