AktualnościO nasKoła i BractwaImprezyI Światowy Zjazd ŚlązakówPublikacjeVideoGalerieLinki
Strona główna
ZG Brzezinka porządkuje cmentarz PDF Drukuj Email
wtorek, 02 czerwca 2015 19:41

Brzezińskie Koło Związku Górnośląskiego 2 czerwca porządkowało cmentarz przed Uroczystością Ciała i Krwi Pańskiej oraz odpustową, bowiem jak co roku w poniedziałek po odpuście (8 czerwca o godz. 17:00) odbędzie się tam eucharystia za zmarłych. Członkowie Koła uporządkowali groby Powstańców Śląskich, Nieznanego Żołnierza oraz Żołnierzy Niemieckich, teren przy krzyżu oraz przy kaplicy, a także wnętrze kaplicy. Dziękujemy im bardzo za opiekę nad tymi grobami i pamięć o tych, którzy są nieznani.


Więcej…
 
Związek Górnośląski Koło Brzezinka na Facebooku PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2015 18:37

Brzezińskie Koło Związku Górnośląskiego znajduje się na Facebooku! Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony ZG Koła Brzezinka.


Link do strony Koła, na której pojawiają się zdjęcia oraz informacje z koła oraz inne ciekawostki:
https://www.facebook.com/pages/Zwi%C4%85zek-G%C3%B3rno%C5%9Bl%C4%85ski-Ko%C5%82o-Brzezinka/842976422414406

 
Konferencja popularnonaukowa o Tragedii Górnośląskiej PDF Drukuj Email
czwartek, 07 maja 2015 18:29

Członkowie Związku Górnośląskiego Koła Brzezinka na czele z Panią Prezes uczestniczyli w dniu 7 maja 2015 roku w konferencji popularnonaukowej pt. "Geneza, przebieg i skutki Tragedii Górnośląskiej".  Konferencja odbyła się w Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. krd. Augusta Hlonda w Mysłowicach w związku z Rokiem Pamięci Ofiar Tragedii Górnośląskiej, została zorganizowana przez Urząd Miasta Mysłowice przy współpracy z Muzeum Miasta Mysłowice. Celem konferencji było popularyzowanie wiedzy na temat Tragedii Górnośląskiej, a swoje wystąpienia zaprezentowali historycy z Uniwersytetu Śląskiego, Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Miasta Jaworzna. Podczas konferencji można było podziwiać wystawę pt.: „Koniec i początek. Rok 1945 na Górnym Śląsku". Zarówno wykłady jak i wystawa świetnie ukazały prawdę o Tragedii Górnośląskiej oraz uporządkowały wiedzę o niej.

 
Sukcesy "Wesołych Jedyneczek" PDF Drukuj Email
czwartek, 30 maja 2013 13:28

I miejsce w XX Regionalnym Przeglądzie Pieśni „Śląskie śpiewanie”, I miejsce w Konkursie Piosenki Śląskiej „Karlik”, I miejsce w II Regionalnym Festiwalu Artystycznym „Moje miasto, moja historia” – to tylko niektóre z sukcesów „Wesołych Jedyneczek” z Przedszkola nr 1 w Brzezince. Grono pedagogiczne od lat stara się, aby ich wychowankowie promowali śląską gwarę nie tylko w Mysłowicach, ale na całym Śląsku.

Więcej…
 
Pielgrzymka - Piekary PDF Drukuj Email
środa, 24 czerwca 2009 09:02

ZG koło Brzezinka w ubiegłą niedzielę wybrało się w licznym gronie /40 osób/do Matki Boskiej Piekarskiej,by wraz z innymi pielgrzymami prosić o błogosławieństwo dla członków Zwiazku,ich rodzin oraz dla całego Górnego Śląska.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Najnowsze artykuły
Obrazek z galerii
Najczęściej czytane
Statystyka odwiedzin
Dzisiaj9
Wczoraj11
W tygodniu143
W miesiącu554
Wszystkie591330
© Związek Górnośląski